Czech Movies Online (Ceske Filmy Pres Internet)

18 12 2008

Clanek v CESTINE dole (Kliknete na “Read the rest …”)

Arabela

Czech and Slovak televisions did not have many channels during communism. That did not matter during the Christmas season because they played Czech fairy tales and family movies all day long. Many Czechs and Slovaks abroads probably know: Arabela, Pan Tau, Letajici Cestmir, O Sipkove Ruzence, Princezna ze Mlejna and more. Today all these movies are sold back in the Czech Republic and Slovakia for cheap but you still have to deal with shipping costs and delays during busy holiday seasons. Now you don’t have to.

Go to the website below and you can watch all the great movies online for a couple of dollars (about $1.50/movie, $1/TV series). 

Website link HERE.

Enjoy!

 

***

[ad#co-2] 

Pan Tau

České a slovenské televize během komunismu neměly mnoho kanálů. To nebyl ale problém během vánoční sezóny, protože se hrály české pohádky a rodinné filmy po celý den. Mnoho Čechů a Slováků v zahraničí pravděpodobně zná: Arabela, Pan Tau, Letající Čestmír, O Šípkove Růžence, Princezna ze Mlejna a více. Dnes se všechny prodávají v České a Slovenské republice za přijatelné ceny, ale stále musíte počítat s cenou za poslání a s opožděním během svátečních sezón. Teď již nemusíte. Jděte na webové stránky níže a můžete se dívat na všechny skvělé za prijatelnou cenu (kolem $1.5 USD/film, $1/serial).  

Odkaz na stránky ZDE.
Pěknou zábavu!

Advertisements

Actions

Information

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s
%d bloggers like this: